«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Balina Alımları Bu Altcoin’de %900’lük Artışı Tetikledi!

Balina Alımları Bu Altcoin’de %900’lük Artışı Tetikledi!

celsiuspng
  • Analitik firması Santiment’e göre, balinalar, zor durumdaki bir kripto varlığında sessiz bir şekilde yüzde 900’lük bir artışı tetikledi.

Önde gelen bir analiz firması, balinaların geçtiğimiz bir buçuk hafta içinde zor durumdaki bir kripto kredi firmasının yerel token’ını biriktirdiğini söylüyor.

Celcius’da ne oldu?

Mayıs 2022 raporunda Celsius, yönetimi altında yaklaşık 12 milyar dolar değerinde varlığa ve yaklaşık 1.7 milyon müşteriye sahip olduğunu açıklamıştı. 2022’nin ortalarında tüm kripto sektörünü etkisi altına alan panik satışı nedeniyle bu sayı muhtemelen düştü.

Kısacası, kripto piyasasındaki düşüşün ardından Celsius bir likidite kriziyle karşı karşıya. Şirket, varlıklarını değerlendirdi ve her müşterinin bakiyesini çekmesi durumunda, onları geri ödemek için yeterli likiditeye sahip olmayacağını anladı.

Celsius’un web sitesinde yapılan duyuruya göre, para çekme işlemlerini durdurma kararı, Celsius’un gelecekteki para çekme taleplerini yerine getirebilmesi ve bu çalkantılı piyasa koşullarında yön bulabilmesi için yeniden konumlandırılması amacıyla alındı.

Balinalar bu altcoin’de yoğun biriktirme gerçekleştirdi

Santiment’e göre, bu durumun ışığında büyük alıcılar son 10 gün içinde CEL token birikimlerini “büyük ölçüde” artırdı.

“Celsius’da 10 gün içinde yüzde 290’nin üzerinde gerçekleşen fiyat artışı, trader’ların token’ı görmezden geldiği bir dönemde meydana geldi. Ancak perde arkasında büyük köpekbalığı ve balina adresleri büyük bir şekilde birikim gerçekleştiriyordu.”

Celsius

Celsius’un yerel token’ı CEL, 13 Haziran’da birkaç yılın en düşük seviyesi olan 0.15 dolara kadar geriledi, ancak 21 Haziran’da yüzde 933’ten fazla bir artış yaşayan altcoin son zamanlarda 1.55 dolara kadar yükseldi.

Varlık o zamandan beri yaklaşık yüzde 40 düştü ve yazım sırasında 0,946756 dolardan işlem görüyor.

Celsius, 12 Haziran’da yukarıda da bahsettiğimiz nedenlerden dolayı para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu duyurmuş ve ardından CEL, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 99’dan fazla düşmüştü.

Firma para çekme işlemlerini hala eski haline getirmedi ve geçen hafta toplulukla rutin olarak gerçekleştirdikleri soru-cevap oturumlarını da duraklattı. ABD’deki eyalet düzenleyicileri, Celsius’un operasyonları hakkında soruşturma başlattı.

BTC’de yükseliş mi gerçekleşecek?

Santiment ayrıca iki faktörün Bitcoin (BTC) için potansiyel olarak bullish bir trende işaret edebileceğini açıkladı.

“Bitcoin’in arz oranı, en son Kasım 2018’de görülen seviyelerde düşük kalmaya devam ediyor.  Bu, gelecekteki bir satış riskinin düşük olduğuna dair iyi bir işarettir. Bu arada, Tether arzı borsalarda hızla yükselmeye devam ediyor ve bu da daha fazla satın alma gücüne işaret ediyor.”

Bitcoin fiyat grafiği

Bu altcoin’de de balina faaliyetleri arttı

Ayrıca Santiment, sentetik varlık ihraççısı Synthetix’i (SNX) çevreleyen balina faaliyetinin de son iki gün içinde altcoin’in fiyatında yaşanan artışa paralel olarak arttığını söylüyor.

“Synthetix, Cumartesi gününden bu yana yüzde 97’den fazla arttı ve SNX balinalarının etkinliğindeki büyük artışı da açıkça görebiliyoruz, bu onların katılımını gösteriyor. Piyasa değerine göre 87. en büyük kripto varlığı, tipik olarak günde 3 adet 100.000 doların üzeri işleme sahipken, bu Pazar günü 129 büyük işleme çıktı.”

Synthetix (SNX)

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *