«
  1. Anasayfa
  2. Editör Seçimi
  3. Bill Gates’ten NFT Ve Kripto Paralar Hakkında Şaşırtan Açıklamalar

Bill Gates’ten NFT Ve Kripto Paralar Hakkında Şaşırtan Açıklamalar

resized_2bdff-9890680a2

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, kripto paraların Greater Fool Teorisine dayanan %100 bir varlık sınıfı olduğu iddiasını ortaya attı. Milyarder isim ayrıca Bored Ape NFT ile alay etti ve “Tabii ki, maymunların pahalı dijital görüntüleri dünyayı büyük ölçüde iyileştirecek” dedi.

Bill Gates kripto ve NFT hakkında konuştu

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, Salı günü yapılan bu yılki Techcrunch Sessions: Climate 2022‘de kripto para birimleri ve NFT’ker hakkında konuştu.

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan bahseden Gates, alaycı bir şekilde, “Tabii ki, maymunların pahalı dijital görüntüleri dünyayı büyük ölçüde iyileştirebilir. Bu harika,” dedi.

“Ürün ürettikleri bir şirket olarak faaliyet gösterdikleri alan gibi varlık sınıflarına alışkınım” diye açıkladı ve kriptoyu şöyle tanımladı:

Birinin bunun için benden daha fazla ödeyeceği bir tür Büyük Aptal Teorisine dayanan %100 bir varlık sınıfı.

Büyük Aptal Teorisi, piyasada her zaman aşırı miktarda yatırım için daha yüksek getiri karşılığında bir bedel ödemeye istekli daha büyük bir kişinin olduğunu öne sürmektedir. Ancak uzun vadede, kimse daha yüksek bir fiyat ödemek istemezse, varlık fiyatları keskin bir şekilde düşebilir ve yatırımcıları değersiz bırakabilir.

Milyarder isim ayrıca, hayırsever vakıfları aracılığıyla desteklediği dijital bankacılık girişimlerinin kripto para birimleriden “yüz kat daha etkili” olduğunu da ekledi.

Microsoft kurucu ortağı, uzun zamandır kripto para birimleri ve Bitcoin eleştirmeni olmaya devam ediyor. Mayıs ayında Reddit, AMA etkinliğinde kripto para birimi sahibi olmadığını söyledi. Milyarder, “Değerli çıktıları olan şeylere yatırım yapmak istiyorum” dedi. “Kripto değeri, başka birinin bunun için başkasının ödeyeceğine karar verdiği değerdir, bu nedenle diğer yatırımlar gibi topluma katkıda bulunmaz.” diye de ekledi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *