«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Binance CEO’su Genesis’in Kredilerini Satın Almakla İlgilendiğini Söyledi

Binance CEO’su Genesis’in Kredilerini Satın Almakla İlgilendiğini Söyledi

1668685875_Binance.png

Binance büyük patronu Changpeng ‘CZ’ Zhao’nun, FTX’i rahatsız eden likidite satın almaya ilgi göstermesinin ardından 24 saat içinde teklifini geri çekmesinin ardından Genesis’in kredi varlıklarını almakla ilgilendiği söyleniyor.

FTX’in çöküşünün ardından, kripto para platformu Genesis, borç verme işleminde para çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu.

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve bir zamanlar hacme göre üçüncü en büyük kripto para borsası olan FTX, geçen hafta iflas ilan etti.

Genesis Çarşamba günü yaptığı bir telefon görüşmesinde yatırımcılara, FTX’in hızlı düşüşünün neden olduğu olağandışı türbülans nedeniyle borç verme kolunun tüm para çekme taleplerini karşılayamadığını bildirdi.

Binance Big Boss, Kredilerle İlgili Bilgi İçin Ulaşıyor

Genesis’e göre, “anormal para çekme talepleri” “mevcut likiditesini” tüketti.

Raporlar, Binance CEO’su “CZ”nin, kripto platformunun kredi varlıkları için olası bir teklifi incelerken Genesis’in bilançosu hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim kurduğunu gösteriyor.

2022 üçüncü çeyrek raporunda Genesis, 3 milyar dolara yakın aktif krediler açıkladı.

Genesis, Grayscale Investments ve kripto para birimi haber sitesi CoinDesk’in sahibi olan girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group (DCG), Genesis’in para çekme işlemlerini dondurma kararının “DCG’nin ve tamamına sahip olduğu diğer şirketlerin ticari operasyonları üzerinde hiçbir etkisi olmadığını” belirtiyor. şirketler.”

Binance CEO Changpeng 'CZ' Zhao. Image: Wall Street Journal

Başka Bir Büyük Oyuncu da İlgileniyor

Bu durum geliştikçe, sektördeki en büyük piyasa yapıcı olan B2C2 de Genesis’ten kredi satın almayı teklif etti. B2C2’nin başkanı ve kurucusu Max Boonen, başlangıçta “mevcut likidite sorunlarını hafifletmek” için bir önlem olarak teklif hakkında tweet attı.

Birden çok kripto sektörü fonu, hizmet sağlayıcısı ve borç verme platformu, SBF’nin kuşatılmış kripto borsasına maruz kaldı ve yatırımcılar fonlarını borsalardan ve stablecoin’lerden çektiklerinde, bu kuruluşlar likidite titremeleri yaşamaya başladı.

Genesis Trading’in borç verme platformu da dahil olmak üzere en büyük ana brokerler bile likiditenin kurumasından etkilendi.

FTX’in hızlı düşüşü, birçok kişinin kripto para birimleri etrafındaki coşkuya olan inancını kaybetmesine neden oldu.

Dow Jones Piyasa Verilerine göre, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, FTX’in iflas başvurusunun duyurulması üzerine %7’den fazla düşüşle 15.708 $’a düştü.

Genesis Kredileri Binance ve CZ İçin Fıstık Olmalı

Bu arada, en son kazanç raporunda Genesis, son üç aya göre aktif kredilerde yüzde 80’lik bir düşüş olduğunu ve kabaca 5 milyar dolardan sadece 2,8 milyar dolara düştüğünü açıkladı.

Singapur merkezli bir kripto para hedge fonu olan Three Arrows Capital’in çöküşünden sonra Genesis, personelinin yaklaşık %20’sini işsiz bıraktı ve önceki CEO Michael Moro’nun yerine COO Derar Islim’i getirdi.

Forbes’a göre, Binance geçen yıl 9,5 trilyon dolardan fazla değerinde işlem gerçekleştirdi ve merkezi kripto para borsaları tarafından işlenen tüm işlem hacminin üçte ikisinden fazlasını temsil etti.

Durum tespiti süreci ve geçmiş kontrolleri dahil olmak üzere her şey plana göre giderse, Genesis’in kredileriyle ilgilenmek CZ için sorun olmayacaktır.

Crypto total market cap at $786 billion on the daily chart | Featured image from Money.com, Chart: TradingView.com
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

koinhabertr Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *