«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Binance, Exchange’in Finansmanı Üzerindeki İnceleme Büyürken Birleşik Krallık Danışmanını Kaybetti

Binance, Exchange’in Finansmanı Üzerindeki İnceleme Büyürken Birleşik Krallık Danışmanını Kaybetti

Crypto-7.png

Kripto borsası FTX, bilançosunda derin bir delik ortaya çıkaran mevduatlardaki artışın ardından geçen ay battıktan sonra, kripto para birimlerinin önde gelen savunucuları kendilerini varlık sınıfından uzaklaştırmaya çalışıyor.

FTX gibi büyük bir kurum çöktüğünde diğerlerini de kendisiyle birlikte aşağı çeker. Pek çok kişi bunun normal bir olay – bir domino etkisi veya bulaşma – olduğunu söylüyor.

O halde bazı kişilerin başka bir şirketin iflas etmesi sonucu işyerlerinden toplanmaya başlaması sürpriz olmamalı. Başka sebepler olabilir.

Kripto para birimi sektörü, FTX felaketinin ardından daha fazla acı çekmeye hazırlanırken, Binance Pazartesi günü yaptığı açıklamada, eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın kardeşi Jo Johnson’ın Binance tarafından başlatılan bir ödemeler iş birimi olan Bfinity’nin Birleşik Krallık danışma kurulundan istifa ettiğini söyledi. eylülde.

Changpeng ZhaoBinance founder Changpeng 'CZ' Zhao. Image: Business Insider.

Binance Yönetim Kurulu Danışmanı Uzaklaşıyor

The Telegraph’ın bildirdiğine göre, eski Tory parlamento üyesi – aynı zamanda Marylebone’lu Lord Johnson olarak da bilinir – ve üniversiteler bakanı, Binance’in mali durumu üzerindeki inceleme arttıkça görevinden istifa etti.

Tory, Birleşik Krallık’ta Muhafazakar Parti’nin bir üyesinin kısaltmasıdır ve “muhafazakar” ile değiştirilebilir.

19 Aralık’ta yayınlanan bir bildiride Johnson şunları açıkladı:

“Geçen hafta (Bifinity) danışma kurulundan istifa ettim ve onunla veya herhangi bir ilgili kuruluşla hiçbir bağlantım yok.”

İşte Reuters’in raporla ilgili tweet’i:

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, yatırımcıların dünyanın en büyük kripto para borsasından 6 milyar dolarlık fon çekmesine rağmen şirketin Birleşik Krallık’ta varlık gösterme niyetini sürdüreceğini söyleyerek haberlere yorum yaptı.

Johnson’ın Bitfinity’nin danışma kuruluna Eylül ayında katıldığı ve geçen hafta ayrıldığı bildirildi. Binance’e göre Johnson’ın istifası daha çok “iş yükünü dengelemek” ile ilgiliydi.

Crypto total market cap stays below $800 billion mark at $769 billion | Chart: TradingView.com

Crypto Red Flags Johnson’ın Ayrılmasına Neden Oldu?

Bifnity, Litvanya merkezlidir. Birçok hizmeti arasında, itibari paranın kripto para birimine çevrilmesini kolaylaştırır.

The Telegraph, eski Muhafazakar Parti milletvekilinin, muhasebe uzmanlarının borsayı etkileyen olumsuz görüşler ışığında Binance’in rezerv kanıtındaki potansiyel usulsüzlükleri tespit etmesi ve ardından bir banka hücumuna yol açması üzerine istifa ettiğini açıkladı.

“CZ” liderliğindeki şirket İngiltere’de operasyonlara başlamak için yasal onay almakta zorlanırken, ayrılışı da geldi. Açıklığından endişe duyan Finansal Davranış Otoritesi (FCA), Binance’in 2021’de bir Birleşik Krallık bölümü oluşturmasını engelledi.

Binance, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) borsaya karşı kendi suç duyurusunda bulunabileceğine dair bir raporla da mücadele etmek zorunda kaldı.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, suçlamalarla karşı karşıya kalırken, kripto para platformları şeffaflığı benimsemek için her zamankinden daha büyük bir baskı altında.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

koinhabertr Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *