«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Alıcıları Kayboldu ancak Bu Durum Normal, İşte Nedeni

Bitcoin Alıcıları Kayboldu ancak Bu Durum Normal, İşte Nedeni

62ad7c6b86b24514dcabc9a5

Kripto para pazarındaki ve Bitcoin fiyatındaki son rahatlamalara rağmen, trader’lar ve yatırımcılar hacim göstergesine göre acele etmiyorlar ve temkinli kalıyorlar, bu da çoğu merkezi borsada satın alma gücünün olmadığını gösteriyor.

18 Haziran ile 24 Haziran arasındaki hacim profilleri, fiyatların yukarı yönlü harekete geçmesine rağmen düşmeye devam ediyor. Böyle bir farklılık endişe yaratacak bir işaret olabilir çünkü mevcut kısa vadenin aslında düşüş trendinin devam etmesine yol açacak kısa vadeli bir düzeltmeden başka bir şey olmadığını gösteriyor.

Bitcoin

Aynı hacim modeli dört ve bir saatlik zaman dilimleri gibi gün içi grafiklerde de geçerli ve bu durum Bitcoin’in hem spekülatif traderlar’dan hem de yatırımcılardan desteği olmadığını gösteriyor.

Bitcoin Verilerindeki Bu Durum Gerçekten O Kadar Kötü Mü?

Toplam satın alma gücü Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkmasının ardından yaklaşan geri dönüşe bahse giren yatırımcılar için endişe verici bir işaret olabilir, fakat büyük tasfiyeler ve kurumların BTC’nin düşüşü sırasında aldığı marjin çağrıları nedeniyle piyasada hiçbir giriş kaynağı kalmadı 30.000 dolardan 17.000 dolara kadar geriledi.

Kurumsal yatırımcılar arasındaki bir felaket onları piyasadan uzaklaştırdı ve yalnızca uzun süreli bir konsolidasyon gelecekte daha fazla yatırımcı çekebilir gibi görünüyor. Çünkü bu, piyasanın istikrara kavuştuğunu ve gelecekte olumlu geri dönüşler sunabileceğini anlamına geliyor.

Kripto para endüstrisinin teknik ve piyasa sorunlarına ek olarak, Fed’in şahin tutum hissiyatı büyük olasılıkla kripto para birimleri ve teknoloji hisseleri gibi riskli varlıklar üzerinde sürekli bir baskı yaratacaktır.

Yazı yazıldığı sırada Bitcoin 21.200 dolar civarında işlem görmeyi başararak, 21.000 dolar seviyelerine bir adım atmayı başardı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *