«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin (BTC) Rusya-Ukrayna Gerilimini Görmezden Gelerek Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir!

Bitcoin (BTC) Rusya-Ukrayna Gerilimini Görmezden Gelerek Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir!

btc-4hr-1-1536x1078

Piyasalar ve kripto para piyasaları ABD’de artan enflasyonla mücadele için alınabilecek adımlara ve Rusya-Ukrayna arasındaki gerilime odaklanmış durumda. Bitcoin (BTC) yazı hazırlanırken 43.658 dolardan işlem görüyor.

42.000 Dolar Destek Olarak Kalmaya Devam Ederse, Fiyat Yükselişe Başlayabilir

Bitcoin fiyatı 44.000 dolarlık destek çevresinde geziniyor ve trader’lar, ters bir baş ve omuz grafiği modelinin sürekli bir ralliye yol açacağından umutlu. Bununla birlikte, endişeler ise BTC’nin 43.000 dolar bölgesine geri dönmesi ve bazı analistlerin ve büyük piyasa oyuncularının buna şüphe duymasına yol açması olarak görülüyor.

Örneğin, Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger, Daily Journal’ın Los Angeles’taki yıllık hissedar toplantısında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini “derhal” yasaklayarak diğer ülkelerin Çin’in hamlelerinin takip etmesini talep etti

“Keşke bir an önce yasaklansaydı. Bunu yasakladıkları için Çinlilere hayranım.”

Yıllar boyunca kripto para birimlerinden uzak durmakla “gurur duyduğunu” vurgulayan başkan yardımcısı. Geçen Şubat ayında, Bitcoin’i bir “bit”e benzetmişti.

Bu durum, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından fark edildi. Bazı gazetecilere göre Musk, kripto para birimiyle ilgili tartışmalı yorumları, ikincisinin çığır açan e-araba üreticisini nasıl küçümsediğini hatırlatarak ele aldı.

Munger’ın bir keresinde “bütün masaya” şirketin öğle yemeğinde başarısız olacağını söylediğini iddia etti. Musk, bu olumsuz yorumun kendisini üzdüğünü kabul ederken, Munger’a, düşük başarı şansına rağmen Tesla’yı başarılı kılmak için “denemeye değer” olduğunu belirtmişti.

 

“BTC, ABC’nin söylediği veya söylemediği gibidir ve dikkate alınması gereken birçok etmen vardır. Bir varlığın fiyatındaki değişiklikleri tahmin etmek için hacim akışını kullanan bir momentum göstergesi olan Denge Hacmi’ni (OBV) düşünürsek, işler farklı olacaktır.”

Williams%R osilatörünü içeren bir grafiği yayınlayan analist ve Twitter kullanıcısı Caleb Fransen, BTC momentumunu da dikkate alan yeni bir analiz sundu. Bu momentum göstergesi aşırı alım aşırı satım seviyelerini ölçem bir gösterge. “Aşırı satım”dan “aşırı alım”a tam bir salınım olduğunda, bu, Ocak 2020’den bu yana Bitcoin için altı kez meydana gelen bir momentum artışını temsil ediyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

koinhabertr Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *