«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bu Hükümlü Dolandırıcı, SBF’nin Medya Özür Turunun Neden ‘Samimiyetsiz Çöp’ Olduğunu Düşünüyor?

Bu Hükümlü Dolandırıcı, SBF’nin Medya Özür Turunun Neden ‘Samimiyetsiz Çöp’ Olduğunu Düşünüyor?

FTX-2.png

FTX kripto para borsasının gözden düşmüş kurucusu ve eski İcra Kurulu Başkanı Sam Bankman-Fried (SBF), şirketi geçen ay çöktükten sonra özür dileyen biri haline geldi.

Borsanın Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasından birkaç gün sonra, SBF bir mektup gönderdi muazzam baskı karşısında mantıksız kararlar verdiği için ne kadar “üzgün” olduğunu ifade eden firmasının çalışanlarına.

Sonra çarşamba günü eski büyük patron bir video mesajıyla tekrar özür diledi kripto firmasının aniden patlamasına yol açan birçok hata için.

“Hiç kimseye dolandırıcılık yapmaya çalışmadım. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Bankman-Fried, 30 Kasım’da New York Times’ın Dealbook konferansında şunları söyledi:

Yine de herkes eski CEO’nun bu hareketine kanmıyor, çünkü bazıları onun savunmasını gelecekte karşılaşabileceği yasal savaşlar için hazırladığına inanıyor.

FTX

Former FTX CEO Sam Bankman-Fried. Image: Finews Asia.

Birini bilmek için biri yeterli? Dolandırıcı, SBF’nin Yalan Söylediğini Düşünüyor

2019’da bankaları ve otelleri yüzbinlerce dolar dolandırarak adını duyuran mahkum dolandırıcı Anna Sorokin, SBF’nin gerçek oyununu gördüğünü iddia ediyor.

“Sadece kendini kurtarmaya çalışıyor. Eğer yargılanacaksa savunması bu olurdu. Bunun tohumlarını şimdiden görebilirsiniz.” dedi Sorokin, FTX kurucusunun, borsanın ticaret kolu olan Alameda’nın aşırı kaldıraçlı olduğunu bilmediği iddiasına atıfta bulunarak.

Sorokin, SBF’nin şu anda medyaya söylediği her şeyin samimiyetsiz olduğuna inandığını, onları “çöp” olarak nitelendirdiğini ve sadece masum bir imaj geliştirme planının parçası olduğunu söyledi.

Sorokin ayrıca, Bankman-Fried’in gerçekte yaptığı şeyin bir “Ponzi planı” olduğunu iddia ediyor, daha önceki herhangi bir dolandırıcılık faaliyetine karışmadığına dair açıklamasını tamamen reddediyor.

Coinbase CEO Brian Armstrong. Image: Forbes.

Coinbase CEO’su, FTX Eski CEO’sunun Şimdi Gözaltında Olması Gerektiğini Düşünüyor

Bu arada Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SBF için fazlasıyla yeterli neden olduğuna inanıyor. hemen gözaltına alınmak.

Geçen hafta bir kripto zirvesinde konuşan Armstrong, FTX kurucusunun neden hala sorunsuz olduğu konusunda şaşkına döndüğünü itiraf etti.

Coinbase büyük patronu, “DOJ veya başka biri bunu yapabilmelidir – sadece kamuoyuna yaptığı açıklamalara dayanarak, dolandırıcılık için çok açık ve kapalı bir dava olduğunu düşünüyorum” dedi ve konu hakkında konuştuğu bazı kişilerin aynı fikirde olduğunu da sözlerine ekledi. onunla.

Armstrong ayrıca, SBF’ye “suçlu” demekten kaçınmaya devam ettiği için medyayı da eleştirdi ve bu noktada artık bir iddianame veya kovuşturma beklemeye gerek olmadığını iddia etti.

Crypto total market cap at $820 billion on the daily chart | Featured image: Money Review/AP, Chart: TradingView.com
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

koinhabertr Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *