«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Celsius Network CEO’su Kaçmaya Çalıştı İddiası

Celsius Network CEO’su Kaçmaya Çalıştı İddiası

alex

Celsius Network, son zamanlarda şirkette yaşanan sorunlarla birlikte büyük bir bela içerisinde. Son rapora göre, Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky’nin geçen hafta istifa ettiği belirtiliyor.

Ünlü kripto yatırımcısı ve analist Mike Alfred, paylaştığı bir tweet’te şunları yazdı: “SON DAKİKA: Alex Mashinsky bu hafta Morristown Havaalanı üzerinden ülkeyi terk etmeye çalıştı ancak yetkililer tarafından durduruldu. Tutuklanıp tutuklanmadığı veya sadece gitmesinin yasaklanıp yasaklanmadığı şu anda belirsiz. Bu konuda daha fazla bilgiye sahipseniz lütfen benimle iletişime geçin.”

Alfred’in kaynaklarına göre Mashinsky İsrail’den ayrılmayı düşünüyor. Alfred, Mashinski’nin fonların güvende olduğu iddiasına rağmen, Celsius Network’ün müşterileri için para çekme işlemlerini dondurduğunu da sözlerine ekledi. O zamandan bu yana Mashinsky sessiz kalmış durumda ve müşteri fonlarının ne zaman serbest bırakılacağı hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Alfred, sözlerine şunları ekledi:

Olay iyisiyle kötüsüyle artık hukukçuların elinde. Sürekli düşündüğüm şey, Mashinsky ile FBI’ın çoktan temasa geçtiği neredeyse kesin. Hatta tutuklanmış, sorgulanmış ve serbest bırakılmış bile olabilir. Burada federallerin incelemek isteyeceği bir çok şey var.

Goldman Sachs, Celsius Assets’i satın alabilir

Geçen hafta Wall Street’teki bankacılık devi Goldman Sachs‘ın bir grup yatırımcıyla Celsius Network’ün bazı hisselerini satın almak için 2 milyar dolar toplamaya çalıştığı iddia edildi.

Ancak Goldman Sachs’tan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Üstelik Goldman, Celsius’un tamamen batıp batmayacağından da kesin değil.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *