«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Galaxy, Santigrat İflasında Neden Varlıkları Açık Artırmada Satın Aldı?

Galaxy, Santigrat İflasında Neden Varlıkları Açık Artırmada Satın Aldı?

Celsius.png

Kripto kredi kuruluşu Celsius Network, iflas işlemlerinin bir parçası olarak varlıklarının açık artırmasından geçiyor. Şirket, Terra (LUNA) ekosisteminin ve koruma fonu Three Arrows Capital’in (3AC) çöküşünden etkilendi.

Celsius faaliyetlerini durdurmak zorunda kalırken, sektördeki diğer şirketler bir zamanlar öne çıkan borç verme ve saklama ortamından fayda sağladı ve değer buldu. Bu anlamda yatırım firması Galaxy Digital müzayedeye katılarak kripto kredi veren şirketin değerli varlıklarından biri olan GK8’i satın aldı.

Ayı Piyasasında Galaxy Büyümeleri, Celsius Saklama Platformunu Satıyor

Bitcoinist ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre Galaxy Digital, kurumsal düzeyde öz gözetim platformu GK8’i satın alma “niyetini” açıkladı. Bölüm 11 iflas işlemlerinin bir parçası olarak bir mahkemenin satın alma işlemini tamamlamadan önce onaylaması gerekir.

Yayın, GK8’in müşterilerinin kripto para birimlerini “patentli teknoloji” ve “mümkün olan en yüksek güvenlik” ile saklamalarına izin verdiğini iddia ediyor. Kullanıcılar, ekstra bir güvenlik katmanından yararlanmak için donanımlarını internete bağlamadan işlem gönderebilir.

Galaxy Digital, saklama çözümü GalaxyOne ile entegre olurken şirketi satın alacak ve faaliyetlerini destekleyecek. İkincisi, kurumların marj tabanlı kripto ürünleri ticareti yapmasına, ödünç vermesine ve erişmesine izin veren yeni bir girişimdir.

Galaxy Digital, yeni platform için çok çeşitli saklama seçenekleri uygulayacak. Satın alma hakkında konuşan Galaxy Digital’in Kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz şunları söyledi:

GK8’in satın alınması, dijital varlıklar için gerçekten eksiksiz hizmet veren bir finansal platform oluşturma çabamızda çok önemli bir mihenk taşıdır ve müşterilerimizin çok yönlülük ve işlevsellikten ödün vermeden dijital varlıklarını Galaxy’de veya Galaxy’den ayrı olarak depolama seçeneğine sahip olmalarını sağlar. Sektörümüz için çok önemli olan bu anda birincil teklifimize GK8’i eklemek, Galaxy’yi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için stratejik fırsatlardan yararlanma konusundaki istekliliğimizi de vurgulamaktadır.

Bitcoin BTC BTCUSDT
BTC’nin fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSDT Alım Satım Görünümü

Galaxy Gözetim Çözümlerini Geliştiriyor, Geleceğe Bakıyor

Galaxy, ürünlerine ek olarak, saklama şirketi ve Tel Aviv’deki bir ofisten 40’tan fazla kişiyi de bünyesine katacak. GK8’in kurucuları Lior Lamesh ve Shahar Shamai şirketin başında kalacak. Kurucular ekledi:

GK8’in saklama teknolojisinin blok zincirinin geleceği üzerindeki etkisini gerçekten anlayan kurumlara önde gelen finansal ve dijital varlık hizmetleri sağlayıcılarından birine katılma olasılığı bizi heyecanlandırıyor. Galaxy’nin desteğiyle (…).

Önemli kripto şirketlerinin çöküşünün ardından, kişisel velayet hakkındaki anlatı güçleniyor. Kripto alanındaki birçok önde gelen isim, yatırımcılardan varlıklarını borsalardan nasıl çıkaracaklarını öğrenmelerini ve bir çeşit saklama uygulaması yapmalarını istiyor.

Glassnode’dan gelen veriler, borsa platformlarındaki Bitcoin bakiyesinin 2019 seviyelerine geri döndüğünü gösteriyor. Sonuç olarak, geçen ay milyonlarca dolarlık dijital varlık merkezi borsalardan ayrıldı. Bu aşağı yönlü eğilim, merkezi ticaret merkezlerindeki kullanıcıların güven eksikliğini temsil ediyor.

Santigrat Galaksi Bitcoin BTC BTCUSDT
Borsadaki Bitcoin bakiyesi düşüyor, ancak BTC’nin fiyatını olumlu yönde etkilemiyor. Bu, BTC yatırımcılarının borsalara olan güven eksikliğine işaret ediyor. Kaynak: Glassnode

Bu ortamda, GK8 gibi kendi kendini yöneten platformlar Galaxy Digital için değer sağlayabilir. Özellikle, merkezi ticaret merkezlerine olan güven eksikliği uzun vadede artarsa.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

koinhabertr Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *