«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Google’da “Bitcoin Öldü” Aramaları, Son 12 Ayın Zirvesine Ulaştı

Google’da “Bitcoin Öldü” Aramaları, Son 12 Ayın Zirvesine Ulaştı

bitcoin-nedir-bitcoinin-amaci-nedir (1)

Son 12 ayda, dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’e olan ilgi, BTC’nin uzun dönemler ve büyük hacimlerle belirginleşen dramatik fiyat dalgalanmaları yaşamasıyla artış yaşadı.

Varlıkların mevcut artan oynaklığına rağmen, kripto para birimlerinin sonraki hareketine ilişkin merak, ilginin artmasına neden oldu. Google arama verilerine göre, BTC fiyatlarındaki düşüş, ana kripto para biriminde bir “ölüm” söylentilerine yol açmış durumda.

BTC’nin ölüm ilanları listesine göre, bu yıl 15 kez “öldü” ve 18 Haziran’da yayınlanan son ölüm ilanında “Bitcoin artık iyileşemez” ifadelerine yer verildi.

İnsanlar Bitcoin’de ne olduğunu bilmek istiyor

Google Trendler verileri, “Bitcoin öldü” arama teriminin bu hafta en yüksek noktasına ulaştığını gösteriyor.

Google Trendler, zaman içinde arama sorgularının popülerliğini izler ve toplam kullanıcı sorgusu sayısına göre 1 ile 100 arasında puan verir. Veriler anonimdir, konuya göre sıralanır ve konuma göre toplanır.

Analist firması Glassnode’a göre, BTC’nin son üç gündeki kayıpları çok büyük.

Glassnode bu konu hakkında şunları söyledi:

“Son üç gün, Bitcoin tarihindeki en yüksek ABD doları cinsinden gerçekleşen kaybı gördü… Yaklaşık 7.32 milyar dolarlık BTC kaybı, daha yüksek fiyatlarla edinilen kripto paraları kullanan spekülatörler tarafından kilitlendi.”

Google aramalardaki “Bitcoin” anahtar kelimesinin popülerlik işareti, 12 ayın en yüksek seviyesi olan 100’e ulaştı. Dikkat çekici bir şekilde, büyüme, 74’e ulaştığı 27 Haziran 2021’de sona eren haftadan bu yana yüzde 35’lik bir artış gösterdi.

BTC fiyatları haftalarca aralıksız bir şekilde düşerken, Google arama sonuçlarında kripto para piyasaları halen ön sıralarda yer alıyor. Federal Rezerv’in para politikasında kritik adımları da kripto para birimlerinin aşağı yönlü gidişatına katkıda bulunmuş durumda.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *