«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. İşten Çıkarma Çılgınlığı Devam Ediyor: Bu Kripto Odaklı Firma Neden Yakında Bazı Personeli İşten Çıkarıyor?

İşten Çıkarma Çılgınlığı Devam Ediyor: Bu Kripto Odaklı Firma Neden Yakında Bazı Personeli İşten Çıkarıyor?

BTCUSDT_2023-02-04_12-03-39-640x372.png

Geçen yıl, birçok kripto şirketi ve girişimi, uzaydaki kargaşa nedeniyle iflas etti. Ayrıca kripto kışının yıkıcı etkisi, kripto varlıkların fiyatları beklenen seviyelerin altına düştüğü için birçok işletmeyi etkiledi.

Sonuç olarak, kripto ile ilgili birçok firma 2023’ün başından itibaren yeniden yapılandırma stratejilerini uygulamaya başladı. Chainalysis, yıl için zemin hazırlamak için proaktif bir hamle yapan firmalardan biri.

Chainalysis Yeniden Düzenlemeye Hazırlanıyor

Forbes’tan bir rapor açıklığa kavuşmuş blockchain araştırma şirketi Chainalysis, bazı çalışanlarını işten çıkarmayı planlıyor. Habere göre firmanın iletişim direktörü Maddie Kennedy, şirketin yeniden yapılandırıldığını belirtti.

Şirket, başta satış ekibi olmak üzere bazı çekirdek olmayan personeli işten çıkarmayı planlıyor. Ardından, yeni bir organizasyon yapısı oluştururken diğer personelin rollerini de değiştirecektir.

Chainalysis, özel sektördeki işlerin düşüşündeki etkiyi hafifletmek için işten çıkarmanın gerekli olduğundan bahsetti. Müşterilerin, sektördeki geçen yıla göre artan kayıplara karşı daha temkinli hale geldikleri için kripto işlemlerini bıraktıklarını anlattı. Kullanıcılar, varlık fiyatları düştükçe güvende olma eğilimindedir ve platformların kötüye kullanımı ve patlamasına ilişkin daha fazla rapor hızla artmaktadır.

Ayrıca Chainalysis, firma yeni alanlara yeniden odaklanırken yeniden yapılandırma planının gerekli olduğunu belirtti. Bu, kamu müşterilerini hedeflerken finans sektörlerine uygun yeni ürünler yaratmayı içerecektir.

Blockchain analitik firması, Robinhood (çevrimiçi aracı kurum) ve BNY Mellon (saklama bankası) gibi birkaç özel sektör müşterisine sahiptir. Ayrıca, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ABD Federal Soruşturma Bürosu ve Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi gibi diğer menkul kıymetler hizmeti firmaları ve devlet kurumları da müşterileridir. Bu varlıklar, geçmişte Chainalysis satışlarının yaklaşık %60’ına katkıda bulunmuştur.

İşten Çıkarma Şirketin Yeniden Odaklanma Stratejisinin Bir Parçası

Blockchain analitik firması, iş gücünün %4,8’ini temsil eden 900 çalışanından 44’ünü işten çıkardı. Bu işten çıkarma, şirketin 2023’teki iş stratejisine yeniden odaklanmasına yardımcı olacak yeniden yapılanma planının bir parçasıydı.

Chainalysis’in CEO’su Michael Gronager, Ocak ayında Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu sırasında şirketin bazı planlarını açıkladı.

CEO’ya göre şirket, Chainalysis operasyonlarını destekleyecek araştırmayla ilgili daha küçük firmaları satın alacak. Satın almalar tamamlandıktan sonra Chainalysis, yıl içinde personel alımına hız verecek ve iş gücünü %11 artıracak. Bu yeni değer, şirkette daha önce işten çıkarılan personeli rahatlatacak.

Göre rapor Bloomberg’den, Chainalysis’in küçülmesi, bu yıl diğer şirketlerin son zamanlardaki küçülmelerine kıyasla nispeten düşük.

Ancak kripto ile ilgili bazı firmalar, Ocak 2023’te personel gücünü azalttı. Örneğin, Crypto.com işten çıkarıldı personelinin %20’si, kripto borsası FTX’in düşüşünün etkisine atıfta bulunuyor. Bu, şirketin 2.450 çalışanından 490’ının işten çıkarıldığını gösterdi.

İşten Çıkarma Çılgınlığı Devam Ediyor: Bu Kripto Odaklı Firma Yakında Bazı Personeli İşten Çıkaracak
Bitcoin fiyatı, Tradingview.com’da l BTCUSDT tablosunda yatay olarak işlem görüyor

Ayrıca, DCG’nin sahip olduğu kripto borsası Luno da kesintiye gitti. işgücünün %35’i Kripto pazarındaki hakim düşüş eğilimi nedeniyle. Sayı, borsanın 330’dan fazla çalışanını temsil ediyor.

Pixabay’dan Öne Çıkan Resim janjf93, Tradingview’den Grafikler

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

koinhabertr Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *