«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Litecoin 24 Saatte %9 Arttı, En Büyük 12. Kripto Olarak Yerini Aldı

Litecoin 24 Saatte %9 Arttı, En Büyük 12. Kripto Olarak Yerini Aldı

kanchanara-RQq1KjJS7sk-unsplash-980x652.jpg

Veriler, Litecoin’in son 24 saat içindeki %9’luk artışın ardından piyasadaki en büyük 12. kripto para haline geldiğini gösteriyor.

Litecoin Boğa İvmesini Sürdürüyor, Geçen Hafta %15 Kazanç Kaydetti

Bu geçen hafta, kripto piyasasının çoğu için yeşildi, çünkü birçok üst düzey kripto para bu dönemde çift haneli kazançlar elde etmeyi başardı. Zaten diğerlerinden daha iyi vakit geçiren LTC de farklı olmadı.

Özellikle son 24 saat, kripto %9 arttığı için Litecoin için harika oldu. Bu artışın ardından kripto paranın fiyatı şu anda 83,1 dolar civarında işlem görüyor.

İşte geçen ay LTC değerindeki eğilimi gösteren bir grafik:

Litecoin Fiyat Grafiği

The price of the crypto seems to have sharply gone up in the last day | Source: LTCUSD on TradingView

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Kasım ayının ilk üçte birinde FTX borsası düşerken LTC kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte çöktü.

Ancak, ayın son bölümünde Litecoin hızla toparlandı ve çöküşten önceki zirveyi hızla aştı.

LTC’nin geçen ayki gücü, Bitcoin ve Ethereum gibi devler bile çökme nedeniyle hala çift haneli kayıplardan muzdarip olduğundan, olağanüstü bir şey oldu.

Genel olarak, Litecoin son 30 günde %23 kar elde etti. Haftalık performans açısından, LTC %15’ten fazla arttı.

LTC, Piyasa Değerine Göre En Büyük 12. Kripto Oldu

Geçen ay boyunca LTC, rakiplerinin düşüşe geçtiği bir dönemdeki güçlü gücü sayesinde en iyi kripto listesinde istikrarlı bir şekilde tırmanıyor.

Liste, bir kriptonun tüm dolaşımdaki arzının toplam değerinin bir ölçüsü olan “piyasa değeri” kriterlerine dayanmaktadır. Aşağıda, Litecoin’in daha geniş pazarda sermaye büyüklüğü açısından nerede durduğunu gösteren bir tablo bulunmaktadır.

Litecoin Piyasa Değeri

Looks like DAI has now fallen down to the 13th spot on the list | Source: CoinMarketCap

Litecoin bu listede ancak bu Ekim ayının sonunda 20. sırada yer aldı, ancak o zamandan beri kripto para bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde 8 basamaklık büyük bir sıçrama yaptı.

Şu anda LTC’nin hemen üzerinde oturan madeni para, son zamanlarda bazı iyi getiriler gören Polkadot, ancak yine de LTC’lerden daha kötü. Kripto son ivmesini koruyabilirse, önümüzdeki günlerde DOT’u geçebilir ve ilk on arasında yer almak için mücadele etmeye hazır olabilir.

Featured image from Kanchanara on Unsplash.com, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

koinhabertr Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *