«
  1. Anasayfa
  2. Editör Seçimi
  3. Minecraft sunucularında, NFT ve blockchain teknolojisi yasaklandı!

Minecraft sunucularında, NFT ve blockchain teknolojisi yasaklandı!

updates-catspandas_latest

Minecraft geliştiricisi Mojang, Minecraft içinde NFT’lerin veya blok zinciri teknolojisinin kullanımını desteklemeyeceğini açıkladı.

Stüdyo, duyuruyu tartışmalı teknoloji konusundaki duruşunu özetleyen bir blog yazısında yaptı. “NFT’ler, yönergelerimizle ve Minecraft ruhuyla çelişiyor. Minecraft oyuncularının güvenli ve kapsayıcı bir deneyime sahip olmalarını sağlamak için, blockchain teknolojilerinin istemci ve sunucu uygulamalarımıza entegre edilmesine izin verilmeyecek. Minecraft’a ilişkin görüntüler NFT projelerinde de kullanılmayacak.”Mojang, açıklamasında gerekçesini daha da detaylandırdı.

“NFT’lerin ve diğer blok zinciri teknolojilerinin bu kullanımlarının her biri, Minecraft’ın yaratıcı dahil etme ve birlikte oynama değerleriyle uyuşmayan dijital sahiplik yaratır. NFT’ler tüm topluluğumuzu kapsamaz ve sahip olanlar ve olmayanlar için bir senaryo oluşturur. NFT‘lerin etrafındaki spekülatif fiyatlandırma ve yatırım zihniyeti, odağı oyun oynamaktan uzaklaştırıyor. Oyuncularımızın uzun vadeli neşesi ve başarısı ile tutarsız olduğunu düşündüğümüz vurgunculuğu teşvik ediyor.”

NFT’ler, geç oyunlarda çok tartışmalı bir konu olduğunu kanıtladı. Bu yılın başlarında Team17, hayranlardan ve geliştiricilerden gelen yoğun tepkilerden sonra bir MetaWorms NFT projesini terk etti. Storefront Itch.io, onları Şubat ayında platformlarından da yasakladı. Bununla birlikte, bu ayın başlarında duyurulan “ilk NFT konsolu” Polium One gibi bazı şirketler hâlâ ilerlemeye devam ediyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *