«
  1. Anasayfa
  2. Editör Seçimi
  3. NFT Altyapı Girişimi NFTPort’a 26 Milyon Dolarlık Yatırım

NFT Altyapı Girişimi NFTPort’a 26 Milyon Dolarlık Yatırım

resized_40e4b-fb4d64f5nft

NFT sektörünün hızla yaygınlaşması ile beraber bu alandaki yatırımlarda artış göstermeye başladı. Son olarak NFT altyapı girişimi NFTPort, Taavet+Sten ve 4 milyar dolarlık varlığa sahip bir Avrupa risk sermayesi şirketi olan Atomico’nun ortak liderliğindeki A Serisi’nde 26 milyon dolarlık yatırım almayı başardı. Söz konusu bu finansman, geliştiricilerin NFT uygulamalarını hızla başlatmasına yardımcı olan temel ürünü ölçeklendirmeye yardımcı olacak.

NFTPort Aldığı Yatırım ile Daha Fazla Blockchain’i Desteklemeyi Planlıyor

The Block‘un haberine göre; geliştiriciler için NFT altyapısı sağlayan bir kripto girişimi olan NFTPort, A Serisi finansman turunda 26 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

nft altyapi girisimi nftporta 26 milyon dolarlik yatirimFS

Şirket aldığı bu yatırım ile platformunu ölçeklendirmeyi ve daha fazla Blockchain‘i desteklemeyi planlıyor. Bunun yanında NFTPort CEO’su ve kurucu ortağı Johannes Tammekänd söz konusu yatırım ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

En büyük NFT altyapı sağlayıcılarından biriyiz. Bizi NFT’ler için Stripe veya AWS Amazon Web Services olarak düşünebilirsiniz.

Ayrıca turdaki diğer yatırımcılar arasında Filecoin yaratıcısı Protocol Labs, Polygon kurucu ortağı Jaynti Kanani ve Polkadot kurucu ortağı Jutta Steiner da yer aldığını belirtelim.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *